Oceniając przydatność wybranej metody promocji, należy określić, jakie korzyści dla marki niesie.

Zaangażowanie do kampanii liderów opinii pozwala przede wszystkim, korzystając z osiągniętego wśród społeczności zaufania do influencera, w łatwy i nienachalny sposób dotrzeć do jego odbiorców.

Z danych udostępnionych przez Adweek wynika, że ponad 50% Internautów ufa w większej mierze materiałom tworzonym przez innych Internautów niż tym, które tworzone są przez tradycyjne media.

Jak podaje zaś HubSpot na swoim blogu, aż 71% osób jest bardziej skłonna dokonać zakupu na podstawie informacji przekierowujących ich z mediów społecznościowych.


Czytaj dalej: Czym jest Influencer Marketing?

Grupa docelowa skrojona pod markę

Influencer zrzesza ludzi, którzy współdzielą z nim poglądy, styl bycia, zainteresowania oraz pasje, a tym samym mogą się z nim utożsamiać.

Jest autentyczny i napotyka te same problemy w życiu codziennym, co jego odbiorcy oraz poszukuje rozwiązań, które są na wyciągnięcie ręki oraz portfela jego obserwatorów.

Marka, która właściwie wytypuje influencera, czyli osobę wykazującą duże powiązania z jej branżą oraz produktami, ma pewność, że jego odbiorcy będą mu podobni.

Wpływ na sprzedaż

Społeczność influencera jest z nim silnie związana i darzy go zaufaniem, dlatego przychylniej traktuje produkty, które im poleca oraz ufa jego negatywnym opiniom.

To właśnie dlatego influencerzy mają duży wpływ na ostateczną decyzję zakupową swoich odbiorców.

Zaufanie wobec marki


Skoro społeczność ma zaufanie wobec influencera oraz jego wyborów, ponieważ jest autentyczny i mogą się z nim utożsamiać.

Tym samym mają również zaufanie do jego wyborów produktów, ponieważ on już im zaufał.

Świadomość istnienia marki

Nie bez znaczenia jest również zwiększenie rozpoznawalności marki wśród jej potencjalnych klientów (obserwatorów lidera opinii).

Produkt, który zacznie się pojawiać w jego otoczeniu zyskując jego sympatię, z pewnością zostanie zauważony i zapamiętany przez jego followersów.

Korzyść ta może mieć największą wartość dla marek, które dopiero wchodzą na rynek bądź są na nim obecne od niedawna i potrzebują dodatkowej promocji.

Strategia działań content marketingowych

Realizowanie współpracy z influencerem to także szansa na komentarz ze strony branżowej prasy, co samo w sobie buduje dodatkową promocję dla marki.

Dodatkowo wszystkie materiały wspierać mogą działania contentowe marki w zakresie jej własnych profili oraz dalszej promocji.

Wpływ na SEO

Influencer marketing nie pozostaje bez efektów dla pozycjonowania w wynikach wyszukiwarki.

Influencerzy promujący produkty marki korzystają z oznaczeń ich mediów społecznościowych lub zamieszczenia w treści wpisu linku do materiałów marki, np. strony konkursu.

Czytaj dalej: Mikro, Makro, Mega Influencer - Kim są i co oferuje
współpraca z konkretnym typem Influencera?

Did this answer your question?